ali veli
Yaz Tatili Çocuk Atölyeleri

23-24-25 Temmuz
27-28-29 Ağustos
Yaş grubu: 7–12

İstanbul’un önde gelen disiplinlerarası sergi mekânı Meşher, çocuklara yönelik atölye programlarına yaz tatilinde de devam edecek. İstanbul’un siluetine bir uçtan bir uca bakmaya davet eden Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar sergisinden ilhamla hazırlanan atölyeler ve turlar temmuz ve ağustos ayları süresince çocukları ağırlayacak.

Hayali Sahneleri İzleme Kutusuna Saklıyorum Atölyesi: 23 Temmuz Salı, saat 11.00
İlhamını sergide yer alan izleme kutularından alan atölyede önce izleme kutularının ya da diğer adıyla üç boyutlu kitapların tarihi, tekniği gibi konulara odaklanılacak; ardından çocuklar kendi hayali sahnelerini üç boyutlu hâle dönüştürecek.
İstanbul’un Florası: Saksı Boyama Atölyesi: 24 Temmuz ve 28 Ağustos Çarşamba, saat 11.00
İstanbul’un florasından ve sergideki eserlerde görülen ağaçlardan ilhamla hazırlanan atölyede, çocuklarla önce bitkilerin dünyasına dalıp İstanbul’da yetişen bitkilerle ilgili bilgiler paylaşılacak, ardından seramik saksılar renkler ve desenlerle süslenip içlerine tohumlar ekilecek.
Yapboz Atölyesi: 27 Ağustos Salı, saat 11.00
Sergide yer alan, 20. yüzyılın başında üretilmiş panoramik Tophane ve Sarayburnu görünümlü yapbozdan hareketle çocuklar kendi yapbozlarını oluşturacak.
Çocuklar İçin Rehberli Turlar: 25 Temmuz ve 29 Ağustos Perşembe, saat 14.00
Panoramik ve geniş açılı şehir temsillerini içeren gravürlerden nadir kitaplara, yağlıboya tablolardan fotoğraflara 100’ün üzerinde nadide eserin yer aldığı sergi, çocuklara özel rehberli turlarla gezilebilecek.

Atölyelere katılım ücretsizdir. Gerekli malzemeler Meşher tarafından karşılanacaktır.
Detaylı bilgi ve kayıt için: kayit@mesher.org

Meşher web sitesinde deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi edinmek için çerez politikamızı okuyun.
EPOSTA İLE PAYLAŞ
Sergiyi eposta ile buradan paylaşabilirsiniz
Paylaşılacak Eposta
Paylaşan Eposta
Mesajınız
BASIN LİSTESİNE KATILIN
Etkinlikle ilgili detaylar sadece kayıt olacağınız eposta adresine gönderilecektir.
Adınız
Soyadınız
Ünvan
Çalıştığınız Kurum
Eposta Adresiniz
Daha iyi bir deneyim için
cihazı dik tutun