Kalıpları Aşınca

Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik


13 Eylül – 22 Aralık 2019


Meşher, 13 Eylül 2019’da açılacak “Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik” sergisinde 13 sanatçının eserlerine yer veriyor. Odağında geçmişten günümüze anlatılan hikâyelerin yer aldığı sergi, sanatçıların yaratıcı gücünün sonsuzluğunu, kompozisyon repertuvarlarının zenginliğini ve yeni tekniklere yönelik arayışlarını 21. yüzyıl perspektifinden yansıtıyor. Kil, malzeme olarak köklü bir geleneğe sahip olsa da sergiye katkıda bulunan sanatçılar, seramiğin günlük kullanımda alışkın olunan işlevselliğinin ötesinde, malzemenin değişken doğasını açığa çıkarıyorlar.

İngiltere’de ilham verici ve yenilikçi bir sanat merkezi olarak kurulmuş Messums Wiltshire işbirliği ile Catherine Milner’ın küratörlüğünde hazırlanan sergi, 13 Eylül - 22 Aralık 2019 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek. Sergi açılışı ile eş zamanlı olarak aynı başlıkları taşıyan bir İngilizce ve bir Türkçe yayın da okurlarla buluşacak.

Sanatçılar:

Sam Bakewell, Bertozzi & Casoni, Vivian van Blerk, Christie Brown, Phoebe Cummings, Bouke de Vries, Malene Hartmann Rasmussen, Klara Kristalova, Elsa Sahal, Kim Simonsson, Carolein Smit, Jørgen Haugen Sørensen, Hugo Wilson

  işbirliğiyle


Yayın

Kalıpları Aşınca
Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik
E-Bülten

Sergi, etkinlik ve yayınlardan haberdar olmak için
e-bülten listesine kayıt olun.

E-Bülten

Sergilerimiz, etkinlikler ve yayınlar hakkında bilgiler almak için
bültenimize abone olabilirsiniz

Vehbi Koç Vakfı tarafından kişisel verilerimin, sunulan hizmetlerin özelleştirilmesi, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin planlanması ve icrası ve analizlerinin yapılması gibi amaçlarla Aydınlatma Metni kapsamında işlenmesini kabul ediyorum. Detaylar için tıklayınız .