Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Çocuk Atölyesi:
Bu Müzede Neler Var?
13 Haziran 2021, Pazar, 11.30
Yaş: 8–12
Süre: 45–60 dakika
“Müze nedir?”, “Kültürel miras ne demektir?”, “Müze koleksiyonu nasıl oluşur?” gibi sorulara cevap arayan bu atölye çalışmasının ilk hedefi, çocukların kültürel değerlere sahip çıkma ve koruma bilincini artırmak. Atölyede çocuklar farklı malzemeler kullanarak seçecekleri Arkeoloji ve Türk-İslam Sanatı bölümleri altında kendi koleksiyonlarını oluşturacak ve hayallerindeki müzenin diyoramasını yapacaklar.

Atölyede kullanılacak malzemeler: Bir kutu (ayakkabı kutusu gibi), renkli kartonlar, boya kalemleri, stick yapıştırıcı ve bant, makas, oyun hamuru ya da kil, atık kumaş parçaları, pipet, kürdan, alüminyum folyo

Katılım ücretsizdir.
Çalışma dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom
Uygulayıcılar: atölyepikolo (Aslı Ersoy ve Elif Üngör)

İki müze eğitimcisi tarafından kurulan atölyepikolo, ekoloji, resim, heykel, tasarım, bilim, çocuk yogası, jonglörlük ve mimarlık gibi farklı disiplinlerde çocuklara, ailelere ve gençlere yönelik atölyeler düzenler.

Atölyelerde, çocuklar başkahraman, eğitimciler ise kendilerini yardımcı olarak kabul ederler ve çocuklara sadece gerektiği kadar yardım sunarlar. atölyepikolo atölyelerinde çocuklar, öncelikli olarak merakının peşinden gitmesi, araştırması, soru sorması, sorgulaması, keşfetmesi ve bilgiyi yapılandırması için teşvik edilir.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.