Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Çocuk Atölyesi:
Toprak Anadan Palete
Tempera boya atölyesi
6 Haziran 2021, Pazar, 11.00
Yaş: 9–11
Süre: 75 dakika
Çocukların, eskiden insanların yapmış olduğu gibi, doğal malzemelerle kendi boyalarını üreteceği bu atölyede, seramik, boyanın doğası ve korunması gibi kavramları yakından tanımaları hedefleniyor. Doğal tozlarla yaptıkları boyalarla, “Mâziyi Korumak” sergisinde yer alan seramik tabaklardaki figür ve desenleri resmedecek ve “konservasyon” mesleğini “fark etmeden”, eğlenerek öğrenmiş olacaklar.

Atölyede kullanılacak malzemeler*: İki adet yumurta sarısı (atölyeden önce beyazından ayrılacak), iki çay kaşığı sirke, yedi adet karıştırma çubuğu, ikişer çay kaşığı tarçın, zerdeçal, toz kırmızı biber, Türk kahvesi, kakao ve toz çivit (isteğe bağlı), bir çay kaşığının 2/3’ü kadar toz kına (isteğe bağlı), üç-dört adet çay kaşığı, yarım bardak ılık su, üç adet A4 kâğıt, makas, sulu boya fırçaları, ıslak mendil

* Tüm malzemenin ölçülerek önceden hazırlanmış olması hem zaman yönetimimiz hem de elektronik cihazların korunması açısından önemli. Ölçülen baharat ve diğer tozların rafadan yumurta kabı boyutlarında minik kaplara yerleştirilmiş olması uygun olacaktır.

Katılım ücretsizdir.
Çalışmasının dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom
Uygulayıcı: İdil Bilgin

Çocukların boş zaman etkinliği olarak müzelere gitmeyi tercih ettiği, kültür mirasını “el üstünde” tutan bir toplum vizyonuyla hareket eden İdil Bilgin Eğitim ve Kültür Danışmanlığı, bu alanda duygu odaklı bir yaklaşımla çalışır. Çocuklar ile kültürel miras arasında hayat boyu sürecek, güçlü bir bağ oluşturmak amacıyla, konuya yönelik merak, sevgi ve ilgiyi tetiklemeye odaklanır. Bu hedef doğrultusunda disiplinlerarası ve nesne odaklı oyunlaştırma uygulamaları kullanır. Uygulamalar arasında özellikle deneylere, görsel sanatlar ve yaratıcı drama etkinliklerine ve yeni nesil teknolojilere sıklıkla başvurur. Bu yaklaşımla örtüşen etkileşimli çocuk kitapları ve müze kitleri oluşturmanın yanı sıra çeşitli çocuk ve yetişkin atölyeleri uygular.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.