Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Yetişkin Atölyesi:
Meltem Şahin’le Yaratıcı Filtre Atölyesi
17 Nisan 2021, Cumartesi, 14.00
Ücretsiz etkinlik
Etkinlik dili: Türkçe
Süre: 150 dakika
Atölyede katılımcılar, günümüzde popülerleşen Instagram ve Facebook filtre yapımını öğrenirken sanatı deneyimlemenin ve eserlerle etkileşim kurmanın yeni yollarını araştıracak.

“Mâziyi Korumak” sergisinden seçilen objelerle üretilecek filtrelerin, fikir aşamasından paylaşımına kadar tüm süreçlerinin yürütüleceği atölyede, Meltem Şahin ziyaretçileri günümüz dünyasından mâziye yeniden bakmaya davet ediyor.

Not: Atölyeye katılmak için Photoshop programını temel düzeyde bilmeniz yeterli. Atölye günü, Adobe Photoshop ve Spark AR programı yüklü bir bilgisayar ile Spark AR Player yüklü akıllı telefonunuzu yanınızda bulundurmalısınız.

Program Bilgisi

– Adobe Photoshop’un 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü Adobe’un resmi sitesinden indirmek için:
https://www.adobe.com/tr/products/photoshop/free-trial-download.html

– Spark AR programını ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirmek için:
https://sparkar.facebook.com/ar-studio/

– Spark AR Player’ı Google Play (Android cihazlar için) veya App Store’dan (iOS cihazlar için) telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Katılım ücretsizdir.
Çalışma dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom
Uygulayıcı: Meltem Şahin

Meltem Şahin Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’ndeki lisans eğitiminin ardından Maryland Institute College of Art’ta illüstrasyon üzerine yüksek lisans yaptı. Birçok kitap resimleyen Şahin’in illüstrasyonlarını yaptığı P is for Pussy adlı kitap, Huffington Post, Bitch Media, DesignTAXI ve BuzzFeed başta olmak üzere birçok yabancı basın mecrasında yer aldı. Türkiye’deki ilk kişisel sergisi, “Negative Pleasure” Mixer Galeri'de gerçekleşti. 2017 yılında Türkiye’de düzenlenen ve 22 kadın sanatçıdan oluşan ilk artırılmış gerçeklik gösterisi PMS’in küratörlüğünü üstlendi. Bu yıl işlerinin gösterimini, Tokyo’daki The Wrong Biennale’i kapsamında Dumphaus’ta gerçekleşen sergi de dahil olmak üzere, beş farklı etkinlikte gerçekleştirdi.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.