Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Çocuk Atölyesi:
Dans Eden Renkler, Şaşırtıcı Fırçalar
20 Mart 2021, Cumartesi, 11.30
Yaş: 4–7
Süre: 45-60 dakika
Bu çalışmada çocuklar, sergide yer alan çeşitli Türk-İslam eseri dokumalarda ve Osmanlı işlemelerinde sıklıkla karşımıza çıkan motiflerden ilham alacak.

Farklı dokulardaki malzemeleri kullanarak evde bulunan eski bir kumaş parçası (tişört, yastık kılıfı vb.) ya da bembeyaz bir kâğıda içlerindeki yaratıcılığı yansıtacaklar. Çocuklar şaşırtıcı fırçalarını kullanarak baskı tekniğiyle kumaşlar üzerinde kendi motif ve desenlerini yaratacaklar.

Atölyede kullanılacak malzemeler: Oluklu karton parçası (bunun için bir kutunun ya da kolinin yüzeyinden faydalanabilirsiniz), yemek çatalı, bulaşık süngeri, 3 adet kâğıt havlu rulosu, 4 adet pipet, 8–10 adet kulak pamuğu, makas, yapıştırıcı, akrilik boyalar, tabak, fırça, bant, beyaz bir tişört, yastık kılıfı ya da büyük bir resim kâğıdı (50x70 cm)

Katılım ücretsizdir.
Çalışma dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom
Uygulayıcılar: atölyepikolo (Aslı Ersoy ve Elif Üngör)

İki müze eğitimcisi tarafından kurulan atölyepikolo, ekoloji, resim, heykel, tasarım, bilim, çocuk yogası, jonglörlük ve mimarlık gibi farklı disiplinlerde çocuklara, ailelere ve gençlere yönelik atölyeler düzenler. Atölyelerde başkahraman çocuklardır, eğitimciler ise kendilerini yardımcı olarak kabul eder ve çocuklara sadece gerektiği kadar yardım sunarlar. atölyepikolo atölyelerinde çocuklar, öncelikli olarak merakının peşinden gitmesi, araştırması, soru sorması, sorgulaması, keşfetmesi ve bilgiyi yapılandırması için teşvik edilir.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.