Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Çocuk Atölyesi:
Olimpiyat Hazırlığı
16 Ocak 2021, Cumartesi / 11.30
Yaş grubu: 4–7 (bir ebeveyn eşliğinde)
Süre: 45–60 dakika
Mecra: Zoom


Etkinlik ücretsizdir ve kontenjanı sınırlıdır.
Ön kayıt yapılması gerekmektedir: kayit@mesher.org
Olimpos Dağı’nda oturan tanrılar, dünyadaki insanların yaşamlarına benzer bir hayat sürüyorlarmış. Gökyüzü tanrısı, tanrıların kralı Zeus’u eğlendirmek için oğlu Herakles bir koşu yarışı düzenlemiş. Yarışın sonunda kazanana kotinos, yani zeytin ağacı dalından yapılmış bir taç takılmış. Böylece kotinos, olimpiyatların ve barışın simgesi olmuş.

“Olimpiyat Hazırlığı” atölyesinde çocuklar, ebeveynleri eşliğinde, sergide figürinleri yer alan Eros, Aphrodite, Herakles gibi mitolojik karakterlerden yola çıkarak mitoloji üzerine konuşacak ve ardından kendi kotinoslarını yapacaklar.

Atölyede kullanılacak malzemeler: Oluklu karton ya da kâğıt bir tabak, farklı tonlarda yeşil fon kartonları, stick yapıştırıcı ya da çift taraflı bant, makas, ip, siyah keçeli kalem

Atölye çalışmasının dili Türkçedir.
Uygulayıcılar: atölyepikolo (Aslı Ersoy ve Elif Üngör)

İki müze eğitimcisi tarafından kurulan atölyepikolo, ekoloji, resim, heykel, tasarım, bilim, çocuk yogası, jonglörlük ve mimarlık gibi farklı disiplinlerde çocuklara, ailelere ve gençlere yönelik atölyeler düzenliyor.

Atölyelerde, çocuklar başkahramandır ve eğitimciler kendilerini yardımcı olarak kabul edip çocuklara sadece gerektiği kadar yardım sunarlar. atölyepikolo atölyelerinde çocuklar, öncelikli olarak meraklarının peşinden gitmeye, araştırmaya, soru sormaya, sorgulamaya, keşfetmeye ve bilgiyi yapılandırmaya teşvik edilir.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.