Geçmiş Etkinlik
Yetişkin Atölyesi: Objeleri Dinlemek
10 Kasım 2019 Pazar / 16:00
Süre: 90 dakika

Etkinlik kontenjanı sınırlıdır.
Kayıt olunması gerekmektedir.
Oyun yazarı ve kukla ustası Ayşıl Akşehirli ile sanatçı Phoebe Cummings’in öncülüğünde gerçekleşecek bu deneysel atölye çalışmasında, objelere ve hammaddelere kulak verilmeye odaklanılacak. Katılımcılar; ses, biçim ve hareket yoluyla objelerin potansiyellerini keşfederek; yoğrulabilir, kuru ve akışkan haldeki kilin niteliklerini inceleyecekler. Bu maddelerin, beden(lerimiz)e, çevreye ve birbirlerine nasıl tepki verdiğini gözlemleyecekler. Hikâye anlatıcılığında yeni biçimleri teşvik etmek üzere, buluntu objeler ve hammaddeler arasındaki diyaloglar keşfedilecek.
Biyografiler

Ayşıl Akşehirli, Performans Yazarlığı ve Dramaturji alanındaki yüksek lisans eğitimini 2016 yılında Londra’da bulunan Goldsmiths College’da tamamladı. Yazarın üç oyunu (Kabuk, Ten Rengi ve Gözlerini Kapa) İstanbul, Berlin ve Bükreş’te sahneye kondu. Kuklaların ve nesnelerin sihirli dünyasını keşfeden Akşehirli’nin Curious School of Puppetry’e katılmasından itibaren ürettiği Komşular, Fırça Çocuğun Maceraları, Barnie’nin Çadırı ve Rocky’nin Mutfağı oyunları İngiltere, İrlanda ve Türkiye’de gösterildi. Akşehirli ayrıca, çocuklar ve yetişkinlere yönelik kukla ve hikâye anlatıcılığı atölyeleri gerçekleştiriyor.

Phoebe Cummings, Meşher’in açılış sergisi “Kalıpları Aşınca”nın sanatçıları arasında yer alıyor. Brighton Üniversitesi ve Londra’da bulunan Royal College of Art’ta seramik üzerine eğitim görmüş olan sanatçının pratiği, kil ile yarattığı geçici biçimler ve mekânlar yoluyla zanaat, heykel ve performansın alanlarına uzanıyor. 2011 yılında British Ceramics Biennial ödülünü, 2017 yılında ise BBC Woman’s Hour Craft Prize açılış ödülünü kazanan Cummings, Westminster Üniversitesi’ne bağlı Ceramics Research Center-UK’de araştırma görevlisi olarak çalışmayı sürdürüyor.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.