Geçmiş Etkinlik
Çocuk Atölyesi: Sihirli Yaratıklar
10 Kasım 2019 Pazar / 13:00
Süre: 60 dakika
Yaş: 6-9

Etkinlik kontenjanı sınırlıdır.
Kayıt olunması gerekmektedir.
Buluntu objeler ve kille karakterler yaratın ve hayalinizdeki öyküleri anlatın! Çocukların hayal güçlerinin sınırlarını zorlamasına yardımcı olacak bu atölye çalışması ile, günlük objeler ve kile dair farklı bir bakış açısı geliştirilmesi hedefleniyor. Kukla ustası Ayşıl Akşehirli ve sanatçı Phoebe Cummings’in yürüteceği bu uygulamalı atölyede, objelerin ses, biçim ve hareketleri incelenecek. Çocuklar atölyeden kendi yarattıkları karakterlerin yanı sıra, kil ve kuklaların sihirli dünyasında edindikleri eşsiz bir deneyimle ayrılacaklar.
Biyografiler

Ayşıl Akşehirli, Performans Yazarlığı ve Dramaturji alanındaki yüksek lisans eğitimini 2016 yılında Londra’da bulunan Goldsmiths College’da tamamladı. Yazarın üç oyunu (Kabuk, Ten Rengi ve Gözlerini Kapa) İstanbul, Berlin ve Bükreş’te sahneye kondu. Kuklaların ve nesnelerin sihirli dünyasını keşfeden Akşehirli’nin Curious School of Puppetry’e katılmasından itibaren ürettiği Komşular, Fırça Çocuğun Maceraları, Barnie’nin Çadırı ve Rocky’nin Mutfağı oyunları İngiltere, İrlanda ve Türkiye’de gösterildi. Akşehirli ayrıca, çocuklar ve yetişkinlere yönelik kukla ve hikâye anlatıcılığı atölyeleri gerçekleştiriyor.

Phoebe Cummings, Meşher’in açılış sergisi “Kalıpları Aşınca”nın sanatçıları arasında yer alıyor. Brighton Üniversitesi ve Londra’da bulunan Royal College of Art’ta seramik üzerine eğitim görmüş olan sanatçının pratiği, kil ile yarattığı geçici biçimler ve mekânlar yoluyla zanaat, heykel ve performansın alanlarına uzanıyor. 2011 yılında British Ceramics Biennial ödülünü, 2017 yılında ise BBC Woman’s Hour Craft Prize açılış ödülünü kazanan Cummings, Westminster Üniversitesi’ne bağlı Ceramics Research Center-UK’de araştırma görevlisi olarak çalışmayı sürdürüyor.

REZERVASYON

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

E-Bülten

Kaydınız Alınmıştır.