Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Yetişkin Atölyesi
Mâzi Bugüne Nasıl Seslenir?
Afiş ve İllüstrasyon Atölyesi
19 Haziran 2021, Cumartesi, 11.00
Süre: 120 dakika
Görkem Ekşiler yürütücülüğünde gerçekleşecek atölyede, geçmişten günümüze içgüdüsel olarak gelen anlatma, aktarma ve duyurma isteğine cevaben gelişen afiş ve illüstrasyonun tarihi, yöntemleri ve öncüleri incelenecek. Ardından seçilen eser görselleri farklı malzeme ve tarzlarla birleştirilerek “Mâziyi Korumak” sergisinin afişi yeniden yorumlanıp tasarlanacak.

Atölyede kullanılacak malzemeler: A3 ebadında 200 gr teknik resim kâğıdı, çeşitli boya malzemeleri (akrilik boya, pastel boya, renkli kuru kalemler; akrilik ve guaş boya kullanmak isteyenler çeşitli boyutlarda fırçalar almalılar), kurşun veya uçlu kalem, silgi, tercihen siyah kesik uçlu markör kalem, cetvel.

Katılım ücretsizdir.
Çalışma dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom
Uygulayıcı: Görkem Ekşiler

Görkem Ekşiler
İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mühendislik eğitimini yarıda bıraktıktan sonra desen eğitimi almaya başladı. Ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’ne girdi. Farklı disiplinlerden aldığı pratiği illüstrasyon çalışmaları üzerine odakladı. “Mâziyi Korumak” sergisinin duvar resimlerini tasarlayan sanatçı dijital ve geleneksel yöntemlerle farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.