Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Yetişkin Atölyesi:
Mesut Öztürk’le Heykelcik Atölyesi
29 Mayıs 2021 Cumartesi, 11.00
Süre: 120 dakika
“Mâziyi Korumak” sergisinde yer alan pişmiş toprak figürinlerden esinlenen bu atölye, katılımcıları, insanoğlunu tarih boyunca kutsal nesneler yapmaya iten içgüdüyü düşünmeye davet ediyor.

Seramik sanatçısı Mesut Öztürk atölyede bizlere, kendimizin daha iyi bir versiyonuna yaklaşmamızı sağlayacak sözde kutsal heykelcikler yapmak konusunda yol gösterirken, tarih boyunca figürinlerin yüklendikleri sembolik anlamları örnekler üzerinden irdeleyecek.

Malzeme listesi: havayla kuruyan kil

Katılım ücretsizdir.
Çalışma dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom

Mesut Öztürk lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde, yüksek lisansını da İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Tarihi Teorisi ve Eleştirisi Bölümü’nde politik yapılanmaların gecekondu mahallelerinin gelişimiyle olan ilişkisini incelediği teziyle tamamladı. Bir süre mimar olarak görev yaptıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Kent çalışmaları üzerine doktorasını yarıda bırakarak seramik pratiğine yöneldi. Şimdilerde, 2019'da başlattığı Halka Vazo serisi üzerine çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor. Öztürk, sanatsal veya akademik çalışmalarında kolektif bilincin ve emeğin ürünü olan, anonimleşmiş, sosyolojik ve antropolojik okumalara da izin veren insan üretimlerini araştırmayı amaçlıyor. Çok aşina olunduğu için sıradanlaşan bu üretimler üzerine derinleşerek, özlerinde keşfettiği nitelikleri açığa çıkarmayı deniyor.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.