Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Yetişkin Atölyesi:
Doğrusal Zamanda Yer Almayan Bir Kutlama:
Analog Kolaj Atölyesi
8–9 Mayıs 2021, Cumartesi–Pazar, 14.00
Katılım ücretsizdir.
Çalışma dili Türkçedir.
Süre: 120 dakika (toplam 240 dakika)

Etkinlik kontenjanı sınırlıdır, kayıt yaptırılması gerekmektedir.
Kibele Yarman’ın “Mâziyi Korumak” sergisi için tasarladığı atölyede katılımcılar, MÖ 6. bin yıldan 20. yüzyıla kadarki zaman aralığında yer almış bir kutlamayı hayal ederlerken, farklı görsel montaj teknikleri kullanarak sergide yer alan eserlerden oluşan bir kompozisyon yaratacaklar.

Atölyede kesmek, yapıştırmak, dikmek, delmek, çizmek, üzerini boyamak, şiir yazmak ve diğer tüm iz yaratma teknikleri serbest. Atölye sonunda yaratılan kompozisyonların orijinal boyutunda numaralandırılmış bir baskısı katılımcılara ulaştırılarak bu kolektif üretim belgelenecek.

Katılımcılar her yaş grubundan ve her alandan olabilir, ancak kontenjan 12 kişiyle sınırlı. Katılmak için hayal ettiğiniz, zamanda yolculuk yaparak katılmak istediğiniz kutlama düşüncesini, bu atölyeye neden katılmak istediğinizle birlikte kısa bir paragraf olarak yazıp kayit@mesher.org adresine yollayabilirsiniz.

Katılım ücretsizdir.
Çalışma dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom

Eren Su Kibele Yarman 2012’de Bilkent Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nde lisansını, 2015’te de New York’taki School of Visual Arts’ın Tasarım Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Doktora çalışmalarını 2019’den bu yana Ortadoğu Teknik Üniversitesi Yerleşim Arkeolojisi Bölümü’nde sürdürüyor. İşleri aralarında School of Visual Arts Gramercy Gallery (ABD, 2014) ve Augsburg Üniversitesi Tasarım Fakültesi’nin de (Almanya, 2017) bulunduğu kurumlarda düzenlenen uluslararası sergilerde yer aldı. Sanatçının European Design Awards, American Institute of Graphic Arts, Graphis, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu gibi kurumlardan İhap Hulusi Görey Özel Ödülü de dahil olmak üzere ödülleri bulunuyor. Sanat ve kültür alanında yoğunlaşan tasarım pratiğini 2015 yılından bu yana New York Times, The Economist, The Atlantic, Medium, Slate gibi uluslararası yayınlar; Calling Mag ve Sabitfikir gibi yerel yayınlar; W.W. Norton, Koç Üniversitesi Yayınları, Timaş, Notos gibi yayınevleri ve Studio-X Istanbul, SALT gibi sanat kurumları ve benzerleri için iş üreterek sürdürüyor.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.