Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Çocuk Atölyesi:
Gizli Hazine
11 Nisan 2021, Pazar, 11.30
Yaş grubu: 7 ve üzeri
Ücretsiz Etkinlik
Etkinlik Dili: Türkçe
Süre: 45-60 dakika*
Çevrimiçi gerçekleşecek bu atölyede, çocuklarla önce sergideki farklı dönemlere ait çömlek, testi, kap, sürahi ve kraterleri yakından inceleyeceğiz.

Ardından “Arkeoloji nedir?”, “Arkeologlar ne yapar?”, “Bir nesnenin tarihi bir eseri olması için taşıması gereken unsurlar nelerdir?” gibi sorular üzerine sohbet edeceğiz. Atölyenin ikinci aşamasında ise katılımcılar eserler üzerindeki şekiller ve desenlerin arkasındaki hikâyeleri hayal edeceğiz. Bir boyama tekniği arkeolojik bir kazıya dönüşecek ve her çocuk kendi gizli hazinesini aileleriyle beraber gün ışığına çıkartacak.

Atölyede kullanılacak malzemeler:
Beyaz resim kâğıdı (35x50 cm)
1 adet fon kartonu (50x70 cm, herhangi bir renkte)
Kurşun kalem ve silgi
Pastel boya kalemleri
Sivri uçlu bir nesne (kürdan, çöp şiş ya da metal bir ataç)
Makas
Yapıştırıcı

Katılım ücretsizdir.
Çalışma dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom
Uygulayıcılar: atölyepikolo (Aslı Ersoy ve Elif Üngör)

İki müze eğitimcisi tarafından kurulan atölyepikolo, ekoloji, resim, heykel, tasarım, bilim, çocuk yogası, jonglörlük ve mimarlık gibi farklı disiplinlerde çocuklara, ailelere ve gençlere yönelik atölyeler düzenler. Atölyelerde başkahraman çocuklardır, eğitimciler ise kendilerini yardımcı olarak kabul eder ve çocuklara sadece gerektiği kadar yardım sunarlar. atölyepikolo atölyelerinde çocuklar, öncelikli olarak merakının peşinden gitmesi, araştırması, soru sorması, sorgulaması, keşfetmesi ve bilgiyi yapılandırması için teşvik edilir.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.