Geçmiş Etkinlik
Çevrimiçi Çocuk Atölyesi:
Kültür Dedektifleri İz Peşinde
Oyunlu konservasyon atölyesi
4 Şubat 2021, Perşembe, 11.00
Yaş: 9–11
Süre: 75 dakika

Etkinlik kontenjanı sınırlıdır.
Kayıt yaptırılması gerekmektedir: kayit@mesher.org
“Kültürel mirasımız neden değerli?”, “Eserler de bizim gibi hastalanabilir mi?”, “Peki onların da ‘doktorları’ var mıdır?”, “Biz kültürel mirasımızı nasıl koruyabiliriz?” Bu sorulara çocuklarla birlikte oyunlaştırma yoluyla cevap arayan “Kültür Dedektifleri İz Peşinde” atölyesinde, disiplinlerarası yapısıyla çocuklar için rengârenk bir oyunlaştırma imkânı barındıran “konservasyon” mesleğini tanıyacağız.

Atölyede kullanılacak malzemeler: Dört adet metal ataş (üzeri renkli plastik kaplı olmayacak), üç küçük kase (ikisinin içi musluk suyuyla dolu; diğeri ise boş olacak), dört tatlı kaşığı sofra tuzu, beş tatlı kaşığı sirke, bir adet çay kaşığı, akıllı telefon ebatlarında koyu renkli (tercihen kırmızı, lacivert veya siyah) bir-iki parça karton, iki adet yara bandı

Katılım ücretsizdir.
Çalışma dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom
Uygulayıcı: İdil Bilgin

Çocukların boş zaman etkinliği olarak müzelere gitmeyi tercih ettiği, kültür mirasını “el üstünde” tutan bir toplum vizyonuyla hareket eden İdil Bilgin Eğitim ve Kültür Danışmanlığı, bu alanda duygu odaklı bir yaklaşımla çalışır. Çocuklar ile kültürel miras arasında hayat boyu sürecek, güçlü bir bağ oluşturmak amacıyla, konuya yönelik merak, sevgi ve ilgiyi tetiklemeye odaklanır. Bu hedef doğrultusunda disiplinlerarası ve nesne odaklı oyunlaştırma uygulamaları kullanır. Uygulamalar arasında özellikle deneylere, görsel sanatlar ve yaratıcı drama etkinliklerine ve yeni nesil teknolojilere sıklıkla başvurur. Bu yaklaşımla örtüşen etkileşimli çocuk kitapları ve müze kitleri oluşturmanın yanı sıra çeşitli çocuk ve yetişkin atölyeleri uygular.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.