Geçmiş Etkinlik
Film Gösterimi: Jeg Mener – Jeg Ser
(Düşünüyorum – Görüyorum)
24 Ekim 2019 Perşembe / 18:00
27 Ekim 2019 Pazar / 13:00, 16:00
30 Ekim 2019 Çarşamba / 14:00, 18:00
3 Kasım 2019 Pazar / 13:00, 16:00
6 Kasım 2019 Çarşamba / 14:00, 18:00
Etkinlik ücretsizdir. Kayıt alınmamaktadır.
*Sınırlı oturma kapasitesi nedeniyle erken gelinmesi önerilir.
Meşher etkinlik serisine “Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik” sergisinin sanatçılarından Jørgen Haugen Sørensen’nin çalışmalarını konu alan “Jeg Mener – Jeg Ser” (Düşünüyorum – Görüyorum) filminin gösterimi ile başlıyor.

Jeg Mener – Jeg Ser (Düşünüyorum – Görüyorum), 2007
Yönetmen: Malene Ravn
55 Dakika
Danca; Türkçe ve İngilizce altyazılı

“Zamana tanıklık etme deneyiminden yoksunuz” der Danimarka’nın önde gelen heykeltraşlarından Jørgen Haugen Sørensen. Sanatçı herhangi bir stil, kural veya ekolün kısıtlamalarından bağımsız, deneyimlerini ve hayata dair izlenimlerini; algıladığı, düşündüğü ve gördüğü her şeyi büyük bir cömertlikle paylaşır. Yönetmen Malene Ravn ise son on yılını Jørgen Haugen Sørensen’in peşinde, sanatçının gençlik yıllarında kil kullanarak yaptığı figüratif çalışmalara geri dönmesiyle başlayan son dönem işlerini kayıt almaya adamıştır.

“En iyilerini en sona sakladım. Bu noktada hem hızlı sonuç veren hem ucuz bir malzemeyle çalışmanın müthiş zevkli olduğunu düşünüyorum. Kil ile çalışmanın en eğlenceli tarafı onu üst üste, defalarca yoğurarak ona farklı şekiller verebilir, bambaşka ifadeler ortaya çıkartabilirsiniz.” - Jørgen Haugen Sørensen

Jørgen Haugen Sørensen

1934 yılında Kopenhag’da doğan Jørgen Haugen Sørensen, Danimarka’nın en saygıdeğer ve takdir edilen heykeltraşlarından biridir. Yapıtlarını ilk kez sergilediği 1953 yılından bu yana, herhangi resmi bir eğitimi olmaksızın, heykel alanındaki malzemeler ve ifade biçimleri arasında gayret gerektirmeyen bir yetiyle yön değiştirerek, her dönüşümünü başarıyla icra etti. Sørensen, heykeli, rölyefi, seramik tabletleri, desenleri, litografi ve filmi içeren engin kapsamdaki çalışmalarıyla pek çok uluslararası karma sergi ve bienale katıldı ve Danish Arts Foundation tarafından verilen hayat boyu başarı ödülü de dahil olmak üzere birçok nişana layık görüldü.

KAYIT

Kişisel Verilerinin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni 'ni okudum ve bu kapsamda kişisel verilerimin, tanıtım süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Vehbi Koç Vakfı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda formda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini ve bu amaçla hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

REZERVASYONUNUZ TAMAMLANDI

Ebülten

Aktivasyon linki eposta adresinize gönderildi.
Meşher ebültene üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen eposta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.

EBülten

Kaydınız alınmıştır.